Częste pytania

Pytania dotyczące preparatu Controline

Czy mogę stosować Controline u szczeniąt i kociąt?

Tak. Należy jednak zwrócić uwagę, aby nie były to młodsze zwierzęta niż 8 tygodni, albo psów ważących mniej niż 2 kg, czy kotów lżejszych niż 1 kg.

Czy mogę podać Controline dla kotów swojemu królikowi? Sądzę, że mają podobną wagę.

Nie wolno stosować fipronilu u królików.

Po jakim czasie od podania preparatu mój pies może pływać?

Nie należy pozwalać psu na pływanie przez 2 dni od podania preparatu.

Czy Controline ma nieprzyjemny zapach?

Produkt jest bezbarwny, bezzapachowy, oleisty. W trakcie aplikacji jeśli dojdzie do kontaktu ze skórą należy umyć ręce wodą z mydłem.

Mój pies posiada obrożę przeciwko pasożytom, czy pomimo tego mogę zastosować Controline?

Tak, można. Nie wykazano interakcji pomiędzy fipronilem, a innymi produktami przeciwpasożytniczymi.

Co należy zrobić jeśli przez pomyłkę zastosuję Controline dla kotów u psa, albo odwrotnie?

W przypadku zastosowania Controline dla kotów u psa, dawka jest niewielka. Natomiast istnieje ryzyko przedawkowania podając preparat dla psów kotom, szczególnie te przeznaczone dla większych psów. W takim przypadku należy niezwłocznie wykąpać zwierzę i poinformować o tym lekarza weterynarii.

Czy mogę podać Controline dla kotów swojemu królikowi? Sądzę, że mają podobną wagę.

Controline dostępny jest w pipetach przeznaczonych dla zwierząt o konkretnej wadze, dlatego za każdym razem należy podać jednemu zwierzęciu całą zawartość przeznaczoną dla jego wagi. Tylko wtedy możemy oczekiwać pełnej skuteczności preparatu.

Zarówno mój pies, jak i kot bardzo lubią się wylizywać. Czy istnieje zagrożenie po podaniu Controline, że go wyliżą?

Pamiętajmy o podaniu Controline w prawidłowy sposób z pewnością wyjaśniony przez lekarza weterynarii (zobacz film na stronie głównej) oraz dostępny w zakładce Stosowanie. Podając Controline w odpowiednie miejsca na grzbiecie zwierzęcia mamy pewność, że nie będzie w stanie go wylizać.

Czy można stosować Controline kiedy w domu są dzieci?

Można. Należy jednak dopilnować, aby nie dotykać zwierząt którym podano preparat, do momentu kiedy miejsce podania wyschnie. Dzieci nie powinny mieć bliskiego kontaktu ze zwierzęciem do czasu wyschnięcia skóry.

Stosowałem już wcześniej fipronil innej firmy. Czym różni się Controline?

Można ufać preparatowi Controline, gdyż jest produktem najwyższej jakości, gwarantowanej przez firmę Zoetis, która z ponad 60-letnim doświadczeniem prowadzi badania i produkuje leki, wyłącznie dla zwierząt, na całym świecie. Przed użyciem produktu zapoznaj się z ulotką dołączoną do preparatu, bądź dostępnej na tej stronie.